Lastryko płukane Warszawa

Lastryko płukane Warszawa

Proces uzyskania wymaganej wykładziny z lastryka płukanego.

Etap 1. Przygotowanie podłoża. Stare podłoże powinno być skute, oczyszczone  wzmocnione i zagruntowane.
Etap 2. Nałożenie masy lastryka wykorzystując do tego cement wraz z kruszywem zachowując ustaloną z inwestorem odpowiednią frakcje i kolor. Używając do tego kruszywa np. bazaltowego czarnego o frakcji 2-4, 4-9 , 9-20, lub jasnego marmurowego o podobnej frakcji. Kolejna możliwością jest użycie mieszanki obu tych kruszyw.  Ilość kombinacji jest nieograniczona. I tak naprawdę proporcje obu tych kruszyw są odpowiedzialne za  intensywność  i odcień lastryka. W  bardziej wymagających sytuacjach można zmieniać  odcień cementu  poczynając od białego, kończąc na czarnym. W przypadku lastryka dekoracyjnego dopuszcza się barwienie cementu pigmentami lub stosowanie kolorowych kruszyw.
Etap 3. wypłukanie nadmiaru cementu w celu wyeksponowania kruszywa. Etap ten  jest procesem bardzo delikatnym. Wykonany zbyt  wcześnie , lub zbyt agresywnie, zostanie wypłukany cement wraz z kruszywem. Wykonany zbyt późno nie uzyska się  wymaganego efektu i cement pozostanie na wierzchu, przysłaniając cały urok czystego i wyraźnego  kruszywa.
Etap 4.  polegający na wzmocnieniu koloru kruszywa, usunięciu minimalnego nalotu cementowego, utwardzeniu powierzchni lastrykowej wraz z impregnacją.

Lastryko płukane Warszawa

Lastryko płukane jest doskonałą okładziną wykonaną z kruszywa bazaltowego, lub marmurowego , lub mieszanki wyżej wymienionych materiałów wraz z cementem. Doskonale sprawdza się jako okładzina na stopniach, podjazdach, podestach, które wymagają efektu antypoślizgowego. Może być również wykorzystywany jako opaska wokół budynków lub element dekoracyjny

Odwiedź Nas

Czarny Las 57, 05-530 Góra Kalwaria

Czarny Las 57
05-530 Góra Kalwaria
Kartaginy 1/322,
02-762 Warszawa

Formularz kontaktowy